Sagot :
Answer:
2.5 m/s²
Explanation:
sana maka-help po sayo :)

Answer:
0.83m/seconds
Explanation:
acceleration=change in velocity ÷ time=25-0÷30=0.83m/seconds
Answer:
2.5 m/s²
Explanation:
sana maka-help po sayo :)
Answer:
0.83m/seconds
Explanation:
acceleration=change in velocity ÷ time=25-0÷30=0.83m/seconds