Sagot :
Answer:
350 km
Step-by-step explanation:
210÷10 = 70
210÷70 = 3
Now that we know in 1 hour is 70km the car can travel speed
3 - 5=2
2 x 70=140
210 + 140 = 350
This really messy sry... *laughing*
Answer:
350 km
Step-by-step explanation:
210÷10 = 70
210÷70 = 3
Now that we know in 1 hour is 70km the car can travel speed
3 - 5=2
2 x 70=140
210 + 140 = 350
This really messy sry... *laughing*