A store sells peanuts for P3.20 per kilo and a mix of fancy nuts for P5.60 per kilo.He wants to make a 20 kilos of a new mix that will sell for P4.00 per kilo. How many of each does he need?

[tex]\small\color{red}\boxed{Need\: Complete\: Solution}[/tex]​