Answer:
37.7 m^3
Step-by-step explanation:
V= 1/3 ( π)r^2 (h)
= 1/3 ( π) 3^2 (4)
= 1/3 (3.14) (9) (4)
= 1/3 (28.26)(4)
= 1/3 (113.04)
= 37.68 or 37.7