Aurora Bought 12 bananas for 21.60p .How much is the cost if each banana?​

Sagot :

Answer: 33.60 php

Solution: 21.60 + 12 = 33.60

Answer:

Php1.8

Step-by-step explanation:

21.60/12=1.8

Therefore, each banana costs Php 1.8.