AMIAHALBONGO AMIAHALBONGO Math Answered Ryan spends P200.00 per month on shampoo and facial wash. The price of shampoo is P6.00 per sachet while tacial isP10.00. He consumes 5 as many as sachets used in a month is P90. How many sachets of each kind did he buy in amonth?