JANDYSEDILLOGO JANDYSEDILLOGO Math Answered Abbie got Php 62.50 for selling 25 pieces of cheese sticks. how much did each cheese stick cost? 1.what is the number sentence A. 25 ÷ 62.50 = N B. 25 × 62.50 = N C. 62.50 ÷ 25 = N D. 62.50 - 25 = N 2. what is the correct answer? A. Php 2.50 B. Php 2.00 C. Php 2.30 D. Php 3.50